HP PC OmniStudio X Next Gen AI 27 cs1222d/Intel Core Ultra 7-255U/16GB/2TB SSD/27″ FHD Touch/Win 11 Home+OHM 2024+M365/White
![]()
Spesifikasi :
- Processor : Intel® Core™ Ultra 7 256V (up to 4.8 GHz, 12 MB L3 cache, 8 cores, 8 threads) Intel® AI Boost (47 NPU TOPS)
- Display : 68.6 cm (27″) diagonal, FHD (1920 x 1080), touch, IPS, three-sided micro-edge, anti-glare, 300 nits, 99% sRGB + TUV+Eyesafe® Display for Low Blue Light, TUV Flicker Free
- Memory : 16 GB LPDDR5X-8533 MT/s
- Storage : 2 TB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD
- Graphics : Intel® Arc™ Graphics
- Keyboard : HP 710 USB Meteor Silver Keyboard and Mouse Combo
- Ports Side : 1 USB Type-C® 10Gbps signaling rate; 2 USB Type-A 10Gbps signaling rate
- Ports Rear : 2 USB Type-A 10Gbps signaling rate; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45; 1 USB Type-C® 20Gbps signaling rate (DisplayPort™ 1.4 out)
- Audio : Dual 5 W speakers; Poly Studio
- Wireless : WLAN Wifi 7 2×2 +BT
- Power Supply : 180 W AC power adapter
- Sku : 27-cs1222d (C16DLPA)
- Color : Silver
- OS : Windows 11 Home + Office Home 2024 + 1 Year M365
- Garansi Resmi HP 1 Tahun
Belanja Produk ini di Marketplace kami:
Rp 28.699.000
HP PC OmniStudio X Next Gen AI 27 cs1222d/Intel Core Ultra 7-255U/16GB/2TB SSD/27″ FHD Touch/Win 11 Home+OHM 2024+M365/White
PC HP AIO 24 cs1222d
Spesifikasi :
- Processor : Intel® Core™ Ultra 7 256V (up to 4.8 GHz, 12 MB L3 cache, 8 cores, 8 threads) Intel® AI Boost (47 NPU TOPS)
- Display : 68.6 cm (27″) diagonal, FHD (1920 x 1080), touch, IPS, three-sided micro-edge, anti-glare, 300 nits, 99% sRGB + TUV+Eyesafe® Display for Low Blue Light, TUV Flicker Free
- Memory : 16 GB LPDDR5X-8533 MT/s
- Storage : 2 TB PCIe® Gen4 NVMe™ M.2 SSD
- Graphics : Intel® Arc™ Graphics
- Keyboard : HP 710 USB Meteor Silver Keyboard and Mouse Combo
- Ports Side : 1 USB Type-C® 10Gbps signaling rate; 2 USB Type-A 10Gbps signaling rate
- Ports Rear : 2 USB Type-A 10Gbps signaling rate; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45; 1 USB Type-C® 20Gbps signaling rate (DisplayPort™ 1.4 out)
- Audio : Dual 5 W speakers; Poly Studio
- Wireless : WLAN Wifi 7 2×2 +BT
- Power Supply : 180 W AC power adapter
- Sku : 27-cs1222d (C16DLPA)
- Color : Silver
- OS : Windows 11 Home + Office Home 2024 + 1 Year M365
- Garansi Resmi HP 1 Tahun
Belanja di Softcom membuat Anda lebih Mudah, Aman & Terpercaya
Untuk Spesifikasi Lebih detail lagi dapat di lihat dari website Resmi Asus
Berikut Link untuk melihat Varian Produk lainnya.
———————————————————————————————————————————–
Kami adalah Authorized Dealer Untuk Produk-Produk :
Acer, Asus, Hp, Lenovo, Dell, MSI, Brother, Epson, Canon
Semua Barang-barang kami jual BARU dan Bergaransi RESMI NASIONAL di seluruh Indonesia, sesuai dengan ketentuan yang tertera di kartu garansi dan buku panduan masing-masing produk.
~ selamat berbelanja !!!. ~~~~~~~~~~~~~~~~
| Weight | 12000 g |
|---|---|
| Brands | |
| Detail Processor | Intel Core Ultra 7 255H; 16C (6P + 8E + 2LPE) / 16T; Max Turbo up to 5.1GHz; 24MB |
| RAM | 16GB |
| Storage | 2TB SSD |
| Screen Type | IPS, Touch Screen, 27" Inch (2560×1440) |
| Detail Graphics | Integrated Intel Arc Graphics |
| Connectivity | 1xAudio Jack, 1xRJ45, 1xUSB 3.2 Type C, 2xUSB 2.0, 2xUSB 3.2 |
| Networking | Bluetooth 5.3, Wifi 6 |
| Keyboard | Wireless Keyboard + Wireless Mouse |
| Color | |
| Waranty | Garansi Resmi 1 Tahun |
Cek Ongkir































