MSI Claw 8 AI+ A2VM (9S7-1T5213-076) Polar Tempest Edition Gaming handheld /Intel Core Ultra 7-258V/32GB/2TB SSD/8″ FHD+ 120Hz Touch/Win 11 Home
![]()
Spesifikasi :
- Processor : Intel Core Ultra 7 – 258V with up to 47 NPU TOPS (119 total AI TOPS)
- Display : 8″ 16:10 FHD+ (1920 x 1200), 120 Hz Refresh Rate, Touchscreen, 100% sRGB(Typical), 500nits(Typical), IPS-Level panel
- Memory : 32GB LPDDR5x-8533
- Storage : 2TB PCIe Gen4x4 SSD M.2 2230
- Graphics : Intel Arc Graphics
- Control :RGB ABXY buttons; RGB L & R Hall Effect analog sticks; D-pad; L & R Hall Effect analog triggers; L & R bumpers; View button; Menu button; MSI Center M button; Quick Settings button; Macro button (M1/M2); HD haptics; 6-Axis IMU
- Fingerprint Security
- Wireless : Intel BE Wi-Fi 7 + Bluetooth 5.4
- Ports : 1x Micro SD Card Reader, 2x Thunderbolt 4 (DisplayPort/ Power Delivery 3.0)
- Audio : 2x 2W Speaker
- Battery : 6-Cell 80 Battery (Whr), 65W PD adapter
- Color : POLAR TEMPEST
- SKU : 9S7-1T5213-076
- Berat : 795 g
- OS : Windows 11 Home
- Garansi Resmi MSI 2 Tahun
Belanja Produk ini di Marketplace kami:
Rp 19.499.000
MSI Claw 8 AI+ A2VM (9S7-1T5213-076) Polar Tempest Edition Gaming handheld /Intel Core Ultra 7-258V/32GB/2TB SSD/8″ FHD+ 120Hz Touch/Win 11 Home
MSI Claw 8 A1+ A2VM Polar Tempest Edition
Spesifikasi :
- Processor : Intel Core Ultra 7 – 258V with up to 47 NPU TOPS (119 total AI TOPS)
- Display : 8″ 16:10 FHD+ (1920 x 1200), 120 Hz Refresh Rate, Touchscreen, 100% sRGB(Typical), 500nits(Typical), IPS-Level panel
- Memory : 32GB LPDDR5x-8533
- Storage : 2TB PCIe Gen4x4 SSD M.2 2230
- Graphics : Intel Arc Graphics
- Control :RGB ABXY buttons; RGB L & R Hall Effect analog sticks; D-pad; L & R Hall Effect analog triggers; L & R bumpers; View button; Menu button; MSI Center M button; Quick Settings button; Macro button (M1/M2); HD haptics; 6-Axis IMU
- Fingerprint Security
- Wireless : Intel BE Wi-Fi 7 + Bluetooth 5.4
- Ports : 1x Micro SD Card Reader, 2x Thunderbolt 4 (DisplayPort/ Power Delivery 3.0)
- Audio : 2x 2W Speaker
- Battery : 6-Cell 80 Battery (Whr), 65W PD adapter
- Color : POLAR TEMPEST
- SKU : 9S7-1T5213-076
- Berat : 795 g
- OS : Windows 11 Home
- Garansi Resmi MSI 2 Tahun
Untuk Spesifikasi Lebih detail lagi dapat di lihat dari website Resmi MSI
———————————————————————————————————————————–
Kami adalah Authorized Dealer Untuk Produk-Produk :
Acer, Asus, Hp, Lenovo, Dell, MSI, Brother, Epson, Canon
Semua Barang-barang kami jual BARU dan Bergaransi RESMI NASIONAL di seluruh Indonesia, sesuai dengan ketentuan yang tertera di kartu garansi dan buku panduan masing-masing produk.
~~~ selamat berbelanja !!!. ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
| Weight | 3000 g |
|---|---|
| Brands | |
| Detail Processor | Intel Core Ultra 7 Processor 258V 2.2 GHz (12MB Cache; up to 4.8 GHz; 8 cores; 8 Threads) |
| RAM | 32GB |
| Storage | 2TB SSD |
| Screen Type | IPS, Touch Screen, 8 Inch FHD+ (1920 x 1200) |
| Detail Graphics | Intel Arc Graphics |
| Connectivity | 1xMicro SD Card, 2x Thunderbolt 4, 2x 2W Speaker |
| Networking | Bluetooth 5.4, Wifi 7 |
| Battery | 80 Wh |
| Color | |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Waranty | Garansi Resmi 2 Tahun |
Cek Ongkir





























![MSI Stealth 14 Studio A13VF 062 085/Core i7-13700H/16GB/1TB SSD/GeForce RTX 4060 8GB/14" QHD+ 240Hz/Win 11 Home [ 9S7-14K112-062 | 9S7-14K111-085 ]](https://www.testingfahmi.web.id/wp-content/uploads/2023/05/9S7-14K112-062-300x300.jpg)



