PC Asus D500TE-585000032W/Core i5-13500/8GB/512GB SSD/21.5″/Win 11 Home + OHM 2024/Black
- Processor : Intel Core i5-13500 Processor 2.5GHz (24MB Cache, up to 4.8GHz, 14 cores)
- Display : 21.5-inch
- Memory : 8GB DDR4 U-DIMM, Memory max up to:64GB
- Storage : 512GB M.2 NVMe PCIe 4.0 SSD
- Graphics : Intel UHD Graphics
- Keyboard/Mouse : Wired optical mouse (USB)+Wired keyboard (USB)
- Wireless : Wi-Fi 6(802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth 5.2 Wireless Card
- Side I/O Ports : 1x MIC in; 1x Headphone; 2x USB 2.0 Type-A; 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A; 1x Smart card reader; 1x 2 in 1 card reader SD / MMC
- Back I/O Ports : 1x RJ45 Gigabit Ethernet; 1x HDMI 1.4; 1x VGA Port; 1x Displayport 1.4; 2x PS2; 3 x Audio jacks; 2x USB 2.0 Type-A; 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A
- Expansion Slots(includes used) : 2x PCIe 3.0 x 1; 1x PCIe 4.0 x 16; 2x M.2 2280 connector for storage; 1x M.2 connector for WiFi; 2x DDR4 U-DIMM slot; 2x M.2 connector for storage
- Audio : Built-in array microphone; Built-in speakers
- Power Supply : 200W power supply (80+ Bronze, peak 250W)
- SKU : D500TE-585000032W
- Color : Black
- Operating System : Windows 11 Home + Microsoft Ofiice Home 2024 + Microsoft 365
- Garansi Resmi Asus 2 Tahun
Belanja Produk ini di Marketplace kami:
Rp 10.999.000
PC Asus D500TE-585000032W/Core i5-13500/8GB/512GB SSD/21.5″/Win 11 Home + OHM 2024/Black
PC Asus S500TE-585030002W-C2223HE
- Processor : Intel Core i5-13500 Processor 2.5GHz (24MB Cache, up to 4.8GHz, 14 cores)
- Display : 21.5-inch
- Memory : 8GB DDR4 U-DIMM, Memory max up to:64GB
- Storage : 512GB M.2 NVMe PCIe 4.0 SSD
- Graphics : Intel UHD Graphics
- Keyboard/Mouse : Wired optical mouse (USB)+Wired keyboard (USB)
- Wireless : Wi-Fi 6(802.11ax) (Dual band) 2*2 + Bluetooth 5.2 Wireless Card
- Side I/O Ports : 1x MIC in; 1x Headphone; 2x USB 2.0 Type-A; 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A; 1x Smart card reader; 1x 2 in 1 card reader SD / MMC
- Back I/O Ports : 1x RJ45 Gigabit Ethernet; 1x HDMI 1.4; 1x VGA Port; 1x Displayport 1.4; 2x PS2; 3 x Audio jacks; 2x USB 2.0 Type-A; 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A
- Expansion Slots(includes used) : 2x PCIe 3.0 x 1; 1x PCIe 4.0 x 16; 2x M.2 2280 connector for storage; 1x M.2 connector for WiFi; 2x DDR4 U-DIMM slot; 2x M.2 connector for storage
- Audio : Built-in array microphone; Built-in speakers
- Power Supply : 200W power supply (80+ Bronze, peak 250W)
- SKU : D500TE-585000032W
- Color : Black
- Operating System : Windows 11 Home + Microsoft Ofiice Home 2024 + Microsoft 365
- Garansi Resmi Asus 2 Tahun
Belanja di Softcom membuat Anda lebih Mudah, Aman & Terpercaya
Untuk Spesifikasi Lebih detail lagi dapat di lihat dari website Resmi Asus
Berikut Link untuk melihat Varian Produk lainnya.
———————————————————————————————————————————–
Kami adalah Authorized Dealer Untuk Produk-Produk :
Acer, Asus, Hp, Lenovo, Dell, MSI, Brother, Epson, Canon
Semua Barang-barang kami jual BARU dan Bergaransi RESMI NASIONAL di seluruh Indonesia, sesuai dengan ketentuan yang tertera di kartu garansi dan buku panduan masing-masing produk.
~ selamat berbelanja !!!. ~~~~~~~~~~~~~~~~
| Weight | 18000 g |
|---|---|
| Brands | |
| Detail Processor | Intel Core i5-13500 Processor 2.5GHz (24M Cache; up to 4.8GHz; 14 cores) |
| RAM | 8GB |
| Storage | 512GB SSD |
| Screen Type | 21.5 Inch FHD (1920X1080) |
| Detail Graphics | Integrated Intel UHD Graphics |
| Connectivity | 1 x DisplayPort, 1xHDMI, 1xRJ45, 1xVGA, 2xPS2, 3xAudio Jack, 2x USB 2.0 Type-A, 2x USB 3.2 Gen 1 Type-A |
| Networking | Bluetooth 5.3, Wifi 6 |
| Keyboard | Wired Keyboard + Wired Mouse |
| Color | |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Waranty | Garansi Resmi 2 Tahun |
Cek Ongkir






























