PC HP AIO 24 cr0200d/Intel Core i3-1315U/8GB/512GB SSD/23.8″ FHD/Win 11 Home+OHS/White
![]()
Spesifikasi :
- Prosesor : Intel Core i3-1315U (up to 4.5 GHz with Intel Turbo Boost Technology, 10 MB L3 cache, 6 cores, 8 threads)
- Display : 60.5 cm (23.8″) diagonal, FHD (1920 x 1080), IPS, three-sided micro-edge, anti-glare, 250 nits, 99% sRGB
- Memory : 8 GB DDR4-3200 MT/s 2 SODIMM, Upgradeable
- Storage : 512 GB PCIe NVMe M.2 SSD
- Graphics : Intel UHD Graphics
- Keyboard and Mouse : HP 125 USB White Wired Keyboard / Mouse
- Ports : 1 USB Type-C 5Gbps signaling rate; 2 USB Type-A 5Gbps signaling rate; 2 USB 2.0 Type-A; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45
- Wireless : Realtek RTL8852BE Wi-Fi 6 (2×2) and Bluetooth 5.3 wireless card
- Webcam : HP True Vision 1080p FHD IR tilt privacy camera with temporal noise reduction and integrated dual array digital microphones
- Audio : Dual 2 W speakers
- Power supply : 90 W Smart AC power adapter
- Color : Shell white
- Sku : 24-cr0200d (B5RL2PA)
- OS : Windows 11 Home + OHS
- Garansi Resmi HP 1 Tahun
Belanja Produk ini di Marketplace kami:
Rp 9.549.000
PC HP AIO 24 cr0200d/Intel Core i3-1315U/8GB/512GB SSD/23.8″ FHD/Win 11 Home+OHS/White
PC HP AIO 24-cr0200d
Spesifikasi :
- Prosesor : Intel Core i3-1315U (up to 4.5 GHz with Intel Turbo Boost Technology, 10 MB L3 cache, 6 cores, 8 threads)
- Display : 60.5 cm (23.8″) diagonal, FHD (1920 x 1080), IPS, three-sided micro-edge, anti-glare, 250 nits, 99% sRGB
- Memory : 8 GB DDR4-3200 MT/s 2 SODIMM, Upgradeable
- Storage : 512 GB PCIe NVMe M.2 SSD
- Graphics : Intel UHD Graphics
- Keyboard and Mouse : HP 125 USB White Wired Keyboard / Mouse
- Ports : 1 USB Type-C 5Gbps signaling rate; 2 USB Type-A 5Gbps signaling rate; 2 USB 2.0 Type-A; 1 headphone/microphone combo; 1 RJ-45
- Wireless : Realtek RTL8852BE Wi-Fi 6 (2×2) and Bluetooth 5.3 wireless card
- Webcam : HP True Vision 1080p FHD IR tilt privacy camera with temporal noise reduction and integrated dual array digital microphones
- Audio : Dual 2 W speakers
- Power supply : 90 W Smart AC power adapter
- Color : Shell white
- Sku : 24-cr0200d (B5RL2PA)
- OS : Windows 11 Home + OHS
- Garansi Resmi HP 1 Tahun
Belanja di Softcom membuat Anda lebih Mudah, Aman & Terpercaya
Untuk Spesifikasi Lebih detail lagi dapat di lihat dari website Resmi HP
Berikut Link untuk melihat Varian Produk lainnya.
———————————————————————————————————————————–
Kami adalah Authorized Dealer Untuk Produk-Produk :
Acer, Asus, Hp, Lenovo, Dell, MSI, Brother, Epson, Canon
Semua Barang-barang kami jual BARU dan Bergaransi RESMI NASIONAL di seluruh Indonesia, sesuai dengan ketentuan yang tertera di kartu garansi dan buku panduan masing-masing produk.
~ selamat berbelanja !!!. ~~~~~~~~~~~~~~~~
| Weight | 12000 g |
|---|---|
| Brands | |
| Detail Processor | Intel Core i3-1315U Processor (10MB Cache; up to 4.50 GHz) |
| RAM | 8GB |
| Storage | 512GB SSD |
| Screen Type | 23.8 Inch FHD (1920×1080), IPS |
| Detail Graphics | Intel UHD Graphics |
| Connectivity | 1x USB Type-C, 1xAudio Jack, 1xRJ45, 2xUSB 2.0 Type-A, 2x USB Type-A |
| Networking | Bluetooth 5.3, Wifi 6 |
| Keyboard | HP 125 USB White Wired Keyboard |
| Color | |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Waranty | Garansi Resmi 1 Tahun |
Cek Ongkir



























![Brother Printer DCP-T710W [Print-Scan-Copy-ADF]](https://www.testingfahmi.web.id/wp-content/uploads/2020/02/1-180-300x300.jpg)



